Îi cauți pe cei care știu că e FUN să fii părinte? Just LIKE us!

Locuri child-friendly recomandate de noi

Ateliere

Peștișorul de aur vine la Antipa?

Autor: | Postat pe 6 October 2011, 9:30 am, în: Ateliere, Evenimente | Comentarii: 0

Hooollly Mooollly! Chiar vine la Antipa!

Pin It

Ateliere Holy Molly

Suntem oameni serioși și nu avem cum să vă păcălim: la Muzeul Antipa octombrie a venit cu atelierele Holy Molly (știți voi, atelierele acelea pentru copii de unde atât cei mici, cât și cei mari pleacă cu un zâmbet larg și cu veselie cât pentru o săpămâmă)!

Pe 8 octombrie copiii își vor crea propriul peștișor de aur! Carton colorat, șervețele, paiete și sclipici magic sunt ingredientele folosite la atelier! Aveți grijă, doar 15 copilași se vor bucura de distracție, pentru că povestea spune că nu se pot face mai mult de 15 peștișori de aur în acelaș timp, altfel se pierde magia! Dar să nu vă întristați, pentru că de acum, în fiecare sâmbătă, de la 10:00 la 11:50 sau de la 12:00 la 13:50, la Antipa ne așteaptă Holy Molly cu distracția garantată!

Cât? Cum? 50 de lei pe atelier, iar rezervările se fac la Muzeul Antipa (sau la telefon – 021 3128826) singura condiție fiind să aveți peste trei anișori!

Ce dorințe ați vrea să vă împlinească peștișorul? :)

Sursă foto: Bach Tran/ Flickr.com.

Adecvat copiilor de varsta:

Articole similare



Articol scris de Roxana Jilăveanu


Autorul a scris 1015 articole. Vezi articolele scrise de


Contact | hello@urbankid.ro - 0723 68 78 58


Pentru orice informatie legata de modalitati de a iti petrece timpul liber cu copiii care ar putea face subiectul unui articol pe UrbanKid.ro, folositi adresa de e-mail si/sau numarul de telefonul afisate mai sus!

Tags: , , ,

© 2009-2012 UrbanKid.ro|Proiect meşteşugit de Mihai Dragomirescu &co.|Ești părinte și ai un blog? Hai și TU.urbankid.ro!|Statistici trafic (sati).